1- Ürün Ne Zaman Gönderilir?
– Siparişini e-posta, telefon veya whatsapp üzerinden verdiğiniz ürünler öğlen 15:00’e kadar ödeme alındıysa ertesi gün kargoya verilir.

2- Ertesi Gün Kargo Edilir Mi?
– Ertesi gün kargo edilebilmesi için siparişinizin ve ödemesinin 15:00’e kadar mağazamıza verilmiş olması gerekmektedir.

3- Ürün Gelmiş Ancak Adreste Kimse Bulunmadığı İçin / Adreste Bulunanların Bilgisi Olmadığı İçin Geri Gitmiş Ne Yapabilirim?
– Teslimat adresi bilgilerinde belirtilen kişi adına bir yakını kimlik tespitiyle kargodan ürünü teslim alabilir. Kargo görevlileri, eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefon bilgisi bulunur. Kargo şubesi, ürününüzü 3 gün boyunca bekletir ve bu süre içinde size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgilerle ulaşıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Böyle durumlarda hızlı bir şekilde kargo firmasıyla irtibata geçtikten sonra tekrar kargo talebinde bulunmanızı öneririz. Ürün çoktan mağazaya ulaştıysa ürünün tekrar kargoya verilmesi için mağazayla irtibata geçebilirsiniz.

4- Ürün 3 Gün Kargoda Beklemiş ve Geri Gitmiş Ne Yapabilirim?
– Teslim almadığınız ürünlerin kargosu firmamıza geri döner, gidiş ve geliş olarak kargo ücreti alıcıya yansıtılır.

5- Ürün Kargoda Hasarlı Çıktı Ne Yapılır?
– Ürün gelir gelmez kontrolü yapıldıktan sonra üründe bir hasar meydana gelmiş ise kargo şubenize hasar tespit tutanağı tutturmanız gereklidir. Bu tutanak ile ürününüz iade alınır ve ürünün bedeli kargo şirketinden kaynaklı sorunlarda kargo şirketinden tahsil edilir. Mağazamızdan kaynaklı sorunlarda bedelsiz olarak değişim yapılır.

6- Kargo Ne Zaman Elime Ulaşır?
– Mağazamız ürünü kargoya verdikten sonra bulunduğunuz şehre göre kargo şirketi 1 ile 4 iş günü arasında kargonuzu size ulaştırır.

7- Uçak Kargo Var Mı?
– Uçak kargo yapılabilmektedir, maliyetleri için mağazamızla ayrıca görüşünüz.

8- Kargo Takip Numarasını Nereden Temin Edebilirim?
– Ürününüz kargoya verildikten sonra mağazamızdan kargo takip numarası alabilirsiniz.

9- Kargo Ne Kadar Tutar?
– Anlaşmalı olduğunuz kargo şirketi var ise alıcının sözleşmesi üzerinden desi hesabı yaptırarak yaklaşık olarak kargo ücretini hesaplatabilirsiniz. Eğer herhangi bir kargo şirketiyle anlaşmanız yoksa herhangi bir kargo firması aracılığıyla kargonuz gönderilecek olup desi veya kilo hesabı üzerinden gönderilen kargolar için mağazamızdan size yaklaşık bir maliyet verilir.

10- Ürün Arızalı Geldiyse Sorumluluk Kime Aittir?
– İmalatını yaptığımız ürünler kargo edilmeden önce kontrol edilmekte ve arızasız olarak kargoya teslim edilmektedir. Kargo şirketi hatalı yüklemeler nedeniyle ürünlere hasar vermektedir. Bu durumda şunlar yapılır;
a-) Ürün teslim almadan önce mutlaka dış pakette kontroller yapın.
b-) Herhangi bir hasar gördüğünüzde “hasar tespit tutanağı” hazırlayın.
c-) Görevliye doğru cümleler ile tutanak tutması konusunda uyarın. “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.
d-) Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve Hasar Tespit Tutanağı hazırlamalarını istemeniz gerekir.
e-) Ürünü, Hasar Tespit Tutanağı ile birlikte mağazaya geri gönderdiğinizde ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.
f-) Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firması ile geri gönderin.

11- Siparişim Elime Ulaşmadı Ne Yapmalıyım?
– Mağaza siparişi kargoya verdiyse gecikme kargo firmasından kaynaklanmış olabilir. İletişim bölümündeki telefon numaralarından veya e-posta adresinden tarafımıza ulaşıp kargonuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

12- Ürün Kargoya Verildikten Sonra Teslimat Adresini Değiştirebilir Miyim?
– Teslimat adresi değişikliklerinde kargo şirketi 2 defa ödeme almaktadır.

13- İstediğim Kargo Firmasını veya Ambarı Kullanabilir Miyim?
– Anlaşmalı olduğunuz veya olmadığınız başka bir kargo şirketi veya ambar firması ile gönderim yapılmasını isteyebilirsiniz.